Členská sekce

Jak se stát členem

Členy se mohou stát studenti, pedagogové, archiváři, kritici, tvůrci a všichni ostatní, kteří mají zájem o výzkum, výuku, prezervaci nebo kritické psaní v oblasti filmu a dalších médií a splňují podmínky dané stanovami.

S prvním lednem 2013 nezačíná pouze nový rok, ale i možnost obnovit si členství!, které je letos zcela zdarma!

Kontaktujte proto, prosím, koordinátora ve svém městě - v Praze Adélu Mrázovou (adelka.mrazova@vol.cz), v Brně Ivetu Šestákovou (ywetta.sestka@gmail.com) a v Olomouci Jakuba Janču (janca.kuba@gmail.com) nebo Kateřinu Svatoňovou (Kateřinasvatonova@gmail.com) a Jana Černíka (jcernik@gmail.com) odkudkoli -, vyplňte přihlášku a vyberte si jeden z 8 motivů na legitimaci.
 Jednou z novinek je rozesílání newsletterů. Přihlašte se k jejich odběru u Jana Černíka

Partneři společnosti 

Partnery společnosti se mohou stát instituce, které se zajímají o filmovou teorii a historii, chtějí podporovat rozvoj tohoto oboru a nabídnout jakýkoli typ spoluprace s členskou základnou CEFSu. Institucím, jejichž aktivity konvenují s cíli společnosti, je zajištěn prostor na těchto webových stránkách, kde jsou pravidelně aktualizovány informace o jednotlivých akcích, textech, worshopech, projekcích apod. 

Logo partnerské společnosti je vždy umístěno na stránkách CEFSu spolu s odkazem na vlastní stránky instituce.

Výhody členství

 • odebírání pravidelného newsletteru CEFSu
 • zvýhodnění při některých oborových akcích, jako jsou např. filmové festivaly, konference či filmová představení.
 • zvýhodnění cen některých titulů odborné literatury.
 • pravidelně aktualizovaný informační servis z českých i zahraničních zdrojů včetně informací o realizovaných a probíhajících výzkumných projektech či pracovních a grantových příležitostech apod. (sledujte nejen webovou stránku, ale i facebook CEFSu)
 • přístup do členského diskusního fóra, které umožňuje formování studentských projektů, zpřístupňuje diplomové práce studenů včetně nominovaných prací na cenu CEFSu i vítezných textů, připravuje elektronickou knihovnu oborových textů;
 • možnost aktivně se podílet na životě oborové komunity včetně zakládání dílčích zájmových skupin v rámci CEFSu a pořádání konferenčních panelů;

O bonusech budete průběžně informováni v této sekci webových stránek, v aktualitách a na Facebooku společnosti.

Bonusy pro členy

AČFK

 • zvýhodněnou akreditaci LFŠ pro členy ve výši 1000,- Kč (rozdíl 400 Kč od běžné akreditace), pouze na celou dobu konání LFŠ)
 • katalog LFŠ zdarma
 • prostor pro realizaci seminářů, konferencí (náklady s nimi spojené nehradí AČFK, pouze v případě dohody)
 • společnou propagaci (informace v newsletteru AČFK a LFŠ)
 • možnost oslovení databáze newsletterem AČFK a LFŠ
 • Pokyny k získání slevy na akreditaci LFŠ pro členy CEFSu
  1. Člen CEFS se přihlásí do akreditačního systému na www.lfs.cz.
  2. Akredituje se na celou dobu (10 dní), zaškrtne si běžnou akreditaci za 1400,-.
  3. Podle instrukcí zaplatí zvýhodněnou částku 1000,- Kč převodem na účet
  4. na mail david.huspenina@acfk.cz své jméno a ID s informací, že uplatňuje slevu na základě členství v CEFS
  5. Musí doložit potvrzení (průkaz), že je členem CEFS.

AFO

Katalog k festivalu www.afo.cz zdarma.

Anifest

50% slevy na akreditaci oproti ostatním studentům, vstup na odborné semináře, workshopy a přednášky v rámci festivalu zcela zdarma a zasílání aktuálních informací, za jejichž uveřejnění budeme samozřejmě rádi, popřípadě se můžeme dohodnout na další propagaci skrze webové stránky (např. formou banneru).

Casablanca 

10% sleva na knihy při internetové objednávce (slevu získáte tak, že při internetové objednávce uvedete do poznámky "CEFS")

http://www.icasablanca.cz/pripravovane.html

Film Sokolov

Omezený počet sborníků pro členy zdarma

http://filmsokolov.cz/

Finále Plzeň

Pro členy CEFS sleva na akreditaci výhodná zejména pro ne-studenty: při online registraci vyberte typ akreditace pro člena filmového klubu (400 Kč) a při odběru na místě se prokažte legitimací CEFS. Akreditace obsahuje 4 projekce denně.

http://www.festivalfinale.cz/cz/

Institut dokumentárního filmu 

členům CEFS nabízí bezplatnou akreditaci na sekci pro filmové profesionály na MFDF Jihlava. Akreditace v hodnotě 350 Kč zájemcům umožní vstup na East European Forum, trh East Silver, prezentaci Doc Launch, Master Classes, případové studie a celou řadu dalších bodů industry programu, který Institut v Jihlavě pořádá.

Institut dále nabízí i hlubší vhled do procesu vzniku a vývoje dokumentárních filmů ve východní Evropě. V rámci celoročního workshopu Ex Oriente Film se vybraní zájemci mohou zúčastnit celého uzavřeného programu včetně skupinových dramaturgických dílen, střihačských konzultací, přednášek určených pro vybrané východoevropské filmaře a řady dalších bodů programu.

Všem členům CEFS pak Institut dokumentárního filmu umožní prezenční zhlédnutí filmů trhu East Silver nebo filmů zařazených do videotéky českých dokumentů. 

Kontakt: dokweb@dokweb.net 

http://www.dokweb.net/cs/

Kino Na hranici

členové CEFS mají slevu na akreditaci z původních 510 Kč na 420 Kč. Při registraci je nutné připomenout členství ve společnosti, na místě se pak prokázat legitimací.

http://www.kinonagranicy.pl

Letní filmová škola Uherské Hradiště

1. Člen CEFS se přihlásí do akreditačního systému na www.lfs.cz.
2. Akredituje se na celou dobu (10 dní), zaškrtne si běžnou akreditaci za 1400,-.
3. Podle instrukcí zaplatí zvýhodněnou částku 1000,- Kč převodem na účet
4. na mail david.huspenina@acfk.cz své jméno a ID s informací, že uplatňuje slevu na základě členství v CEFS
5. Musí doložit potvrzení (průkaz), že je členem CEFS.

Městská kina Uherské Hradiště

 • Sleva 30% pro členy Čefs na Seminář archivního filmu (přelom dubna a května) a Seminář britského filmu (začátek prosince).
 • Spolupráce na pozicích dramaturgie programových bloků, analytických textů, úvodů k filmům, účast na workshopu se zahraničním hostem.

V případě zájmu o spolupráci pište na emaily jendrejek.jan@gmail.com, josef.korvas@mkuh.cz.

Mezinárodní filmový festival Cinematik

 • Pro členy CEFSu jsou nachystány 4 novinářské akreditace zdarma! (V případě zájmu pište na adresu katerinasvatonova@gmail.com).

http://www.cinematik.sk/

MFDF Jihlava

 • 50% sleva na akreditaci (nevztahuje se na časové a slevové akce, tedy předprodej)

http://dokument-festival.cz/portal_index.php

NAMU

 • 20% sleva na všechny publikace vydané Nakladatelstvím akademie muzických umění v Praze. Sleva se uplatňuje tak, že si členové v objednávce napíší za své příjmení čárku a CEFS - př.: Novák, CEFS.

http://namu.cz/

NFA

 • 20% sleva na všechny publikace vydané Národním filmovým archivem - platí při nákupu knih v prodejně kina Ponrepo. Nutné prokázat se platnou legitimací.

Ostrava Kamera Oko

Pro členy CEFS jsou připraveny slevy na akreditace - můžete si zakoupit akreditaci na festival za 300 Kč, což je o 150 Kč méně než zaplatí běžný návštěvník a o 50 Kč méně než zaplatí studenti. Slevu je možné uplatnit v průběhu festivalu při zakoupení akreditace přímo ve festivalovem centru Stara Arena pri předložení OP a kartičky CSFS nebo také předem při nákupu on-line přes internetové stránky festivalu (pouze zašlete nascenovanou karticku na e-mailovou adresu accreditation@filmfestivalostrava.com).

PAF

 • 15% sleva na akreditaci
 • 20% sleva na veškeré publikace vydané v rámci festivalu

Přehlídka netradičního filmu

 • Akreditace zdarma

www.netradicnifilm.cz

Partneři